Warsztaty bębniarskie: "Rytmy Ziemi", instr. "Rodriguez"

Drodzy miłośnicy rytmu i muzyki! Z wielką przyjemnością zapraszamy na zajęcia bębniarskie: "RYTMY ZIEMI" do klubu "Plama" Gdański Archipelag Kultury na Zaspie (ul. Pilotów 11).
 
Zajęcia będą odbywały się we wtorki w godz. 18.00 - 20.00, a poprowadzi je Rodriguez – muzyk perkusjonista znany z występów w takich zespołach, jak: NO LIMITS, LESZCZE, IKENGA, HELLO, ROCKA'S DELIGHT, ORQUESTA SAMBA PICANTE, HIMEROS, CAFE Y SON, DŻEMBERSI, EBANAKOMA, THE ROCKAS, ROOTS CAFE...
 
Będziemy grać przede wszystkim na bębnach djembe, ale pojawiać się też będą różnego rodzaju perkusjonalia.
 
Bębny djembe są w Polsce zazwyczaj kojarzone z Afryką Zachodnią i o jej rytmikę też się otrzemy, ale zgodnie z podejściem synkretycznym, będziemy inspirować się rytmami różnych części świata, w których rozpowszechnione są bębny: m.in. Ameryki Łacińskiej, Jamajki, czy Bliskiego Wschodu.
 
Pojawi się też współczesna rytmika funkowa, czy hip-hopowa.
 
Poznamy i będziemy doskonalić różne aspekty techniki wykonawczej, począwszy od najbardziej podstawowych: rodzaje uderzeń, dynamika i tempo w muzyce, akcentacja i frazowanie, polirytmia, aranżacje utworów perkusyjnych, improwizacja.
 
Zapoznamy się z historią, budową i wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych z wielu zakątków globu.
 
Nauczymy się tradycyjnych i współczesnych rytmów różnych kręgów kulturowych, ale przede wszystkim spotkamy się w Kręgu Bębnów, by poczuć moc i pozytywną energię jaką daje wspólne granie! Dołącz do nas, zapraszamy!
Wstęp Wstęp płatny
Kategoria Muzyka